Lato w mieście

kiper whisky

Okres wakacyjny to czas intensywnej pracy dla wszelkich fundacji i pracowników socjalnych wspierających wypoczynek dzieci i młodzieży, która pozostała w domach mimo zakończenia roku szkolnego. Wakacje w mieście jak wiadomo nie należą do najprzyjemniejszych, gdy okazuje się, że szkoła jest zamknięta, zajęcia dodatkowe się skończyły, a rodzice nie mogą sobie pozwolić na spędzenie całej kanikuły ze swymi pociechami jednocześnie organizując im codziennie pakiet atrakcji.

Tutaj właśnie przychodzi w sukurs hipsterska inicjatywa „od menela do hipstera”, która zakłada prowadzenie kursów z wyższej półki na zaniedbanych podwórkach, aby w atmosferze zabawy i współzawodnictwa przybliżyć nieznany, wielki świat młodym ludziom wykluczonym z establishmentu. W ten sposób wakacyjne kursy dla kiperów whisky w ramach akcji „Lato w Mieście” ruszyły od połowy lipca między innymi na warszawskiej Pradze. Od samego początku cieszyły się tak ogromną popularnością, że na niektórych podwórkach dzieci musiały przynosić własne naczynia, gdyż skończyły się specjalne szklanki. Zupełnie to jednak nie przeszkadzało młodym adeptom trudnej sztuki degustacji opanować podstawowe techniki.

Na zdjęciu – zwycięzcy osiedlowego konkursu kończącego kurs prezentują popisowy numer recytując alfabet na głosy starając się jednocześnie nie połknąć 100ml single malt.

W drugiej połowie sierpnia planowane są warsztaty z sziszą pod nazwą „Smoke on the Water”. Obecnie trwają ostatnie rozmowy z Komendą Główną Straży Pożarnej.

 

(Zdjęcie pochodzi z sesji wspierającej walkę z grypą i nosi tytuł „Children at Sneed Road school gargling as a defence against influenza”. Wykonane 22 lutego 1931 roku skrzętnie ukrywa w Internecie swojego autora)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s